BİOKLİMATİK

Sistem Teknik Özellikleri

- Bioklimatik Sistemleri; gelişmiş teknolojisi ve katlanma-toplanma özelliğini ile otel, kafe, restaurant, konut, teras, kış/yaz bahçesi, alışveriş merkezleri gibi yaşam alanlarını daha konforlu ve vazgeçilmez hale getirir. Giyotin, zip perde ve sürme cam sistemleri ile birlikte montaj imkanı vardır.

- Bioklimatik sistemde; tavan kapanma malzemeleri olarak kullanılan paneller, kendi ekseni etrafında dönerek katlanma hareketini gerçekleştirir. Katlanma hareketini tamamladıktan sonra alüminyum paneller geriye doğru toplanarak tam bir açık tavan alanı elde edilir. Panellerin yaptığı katlanma hareketi sayesinde, çatıdan havalandırma yaparken gölgelendirme özelliğini kaybetmez.

- Açılır tavan sistemi su tahliye mantığı ile çalışmaktadır. Alüminyum paneller üzerine gelen kar/yağmur suyu, paneller üzerinde bulunan ark sayesinde ana ark profiline aktarılmakta ve ana ark profilinden dış alana tahliyesi sağlanmaktadır.

- Yağışlı havalarda, paneller belli bir açıda ayarlanarak, yaşam alanının havalandırması sağlanırken su girişini engelleyecek şekilde tasarlanmıştır.

- Opsiyonel olarak panel içlerine poliüreten köpük uygulanarak, yalıtım özelliği daha üst seviyelere çıkarılabilir.

- RTS teknolojisi kullanan giyotin sistem motoru uzaktan kumanda ile çalışır ve start-stop teknolojisi sayesinde hareket istenildiği noktada durdurulabilir. Sistemin tamamı veya tek bir modülü uzaktan kumanda ile çalıştırılabilir.

- Sisteme eklenebilen yağmur ve rüzgâr sensörleri, sistem açık durumdayken yağış ve fırtına gibi durumları algılar ve otomatik kapanır.

0533 463 66 03